Telefon kontaktowy

+48 602 296 490

Gliwice ul. Akademicka 50, MAŁA ARENA P4

Godziny otwarcia

Poniedziałek-Sobota:

8:00 – 21:00

O nas

Wspólna wiedza, wspólne cele, to lepsze wyniki!

W F!KOU Fizjoterapia znajdziecie specjalistów w zakresie pracy stomatologicznej, terapii dzieci, neurologii funkcjonalnej, treningu, terapii oddechowej i oczywiście terapii manualnej. Wspieramy się narzędziową terapią inwazyjną (tzw. igły w fizjoterapii), terapią wzroku, neuroatletyką. Należymy również do Polskiego Towarzystwa Ultrasonografii. Pracujemy z wykorzystaniem USG i innych obiektywnych metody diagnostycznych takich jak np. mata pedobarograficzna (komputerowe badanie dystrybucji nacisków podczas stania i chodu, stabilometria – badanie równowagi itp.) Ciągle się rozwijamy i szkolimy, czasem trudno nadążyć z wprowadzaniem zmian na stronie www.

To co spaja nasze usługi i umożliwia wnikliwą konsultację to praca ze stopą-chodem, oddechem i równowagą. Ten wspólny mianownik: ORTOPODOLOGIA to także możliwość projektowania indywidualnych wkładek ortopedycznych i odciążających. Pracujemy różnymi metodami i koncepcjami fizjoterapeutycznymi i z różnymi pacjentami o czym możecie przeczytać poniżej. Wspólna wiedza w zakresie badania i zaopatrzenia ortopedycznego stóp powoduje, że mówimy jednym językiem, rozumiemy się i uzupełniamy. Naszymi motywacjami do działania są rozwój, komunikacja i dzielenie się. ..dzielimy się doświadczeniami, efektami terapii oraz przemyśleniami. Wielu naszych pacjentów pracuje z kilkoma specjalistami FIKOU Fizjoterapii. Wprowadzamy również model pracy 2 na 1 – wspólnego prowadzenia Pacjentów przy pierwszych wizytach. Diagnostyka i dobry wywiad mają dla nas ogromne znaczenie dlatego pierwsza wizyta trwa czasem nawet 80 minut. Każda kolejna 50-60 minut.

Anna Walińska (właściciel F!KOU)

fizjoterapia ortopedyczna, neurologia funkjconalna, fizjoterapia odruchów, trening, ortopodologia

Jestem fizjoterapeutą i ortopodologiem. Badam całe ciało ale na stopę, chód i równowagę patrzę z wyjątkową uwagą. Łączę wiele nowoczesnych metod fizjoterapii, a neurologia funkcjonalna towarzyszy mi przy diagnozowaniu i prognozowaniu terapii. Uwielbiam sport więc ruch i oddech są bazą mojej pracy. Bardzo istotne jest dla mnie diagnozowanie Pacjenta, jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego sekcji Fizjoterapii, jestem współautorem publikacji naukowych, uczestnikiem wielu konferencji i wykładów, asystentem szkoleń dla fizjoterapeutów.

Anna Walińska - ZnanyLekarz.pl

Anna Chuda-Gołębiewska

fizjoterapia dzieci (noworodki, niemowlaki, dzieci starsze) fizjoterapia stomatologiczna, fizjoterapia neurorozwojowa i neuromodulująca wspólczulnie, ortopodologia

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach , swoją karierę fizjoterapeuty rozpoczęłam pracując głownie z pacjentami ortopedycznymi i sportowcami. W obecnej chwili swoją uwagę głównie skupiam na najmłodszych pacjentach, którym staram się pomóc w prawidłowym rozwoju. Pasjonuje mnie rehabilitacja stomatologiczna u dzieci i dorosłych, zajmuję się również przygotowaniem niemowląt do zabiegu podcięcia skróconego wędzidełka języka. Fizjoterapia jest moją pasją, co sprawia że do pracy wkładam całe serce i podchodzę do niej z pełnym oddaniem i zaangażowaniem. W pracy z najmłodszymi pacjentami podążam za ich naturalnym potencjałem wspierając ich rozwój w sposób dla nich bezpieczny i przyjazny. Zawsze jestem uśmiechnięta i otwarta, pozwalam dziecku stopniowo oswajać się z nową sytuacją, aby w pełni ukazało ono wachlarz swoich zdolności motorycznych? Prywatnie również jestem mamą co pozwala mi spojrzeć na maluszki z perspektywy rodzica.

Anna Chuda-Gołębiewska - ZnanyLekarz.pl

Julia Łakomska

fizjoterapia ortopedyczna i pooperacyjna, fizjoterapia stomatologiczna, fizjoterapia oddechowa, suche igłowanie, trening przygotowania motorycznego, ortopodologia

Od lat związana z ruchem, ma na swoim koncie wiele wszechstronnych osiągnięć; tytuły taneczne, Mistrzostwo Polski w podnoszeniu ciężarów, utytułowana zawodniczka CrossFit na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej, nasza Perełka. Najpierw był taniec ale Julka poznała ruch zarówno jako zawodniczka i jako trenerka co czyni ją wszechstronną fizjoterapeutką, na ruchu i oddechu zna się jak nie mało kto.

Julia Łakomska - ZnanyLekarz.pl

Patryk Gołębiewski

fizjoterapeuta i trener przygotowania motorycznego; fizjoterapia ortopedyczna, fizjoterapia oddechowa, suche igłowanie, ortopodologia

Bardzo wszechstronny fizjoterapeuta, wyrozumiały i mega cierpliwy, z wielkim wyczuciem terapeutycznym podchodzi do każdego Pacjenta. Specjalizuje się w pracy z dorosłymi, swoją pracę manualną zawsze uzupełnia o czynną terapię oddechową, specjalista metody DNS, PRI i ortopodologii.

Jestem Absolwentem Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej na kierunku fizjoterapia. Fizjoterapia była moim świadomym wyborem, a krótko po podjęciu studiów przerodziła się w prawdziwą pasję. Fascynuje mnie wpływ oddechu na ludzkie ciało i to jak za jego pomocą jesteśmy w stanie wpływać na wiele obszarów codziennego życia. W swojej pracy łączę terapię manualną z terapią ruchem starając się zachęcić do aktywności fizycznej co uważam za kluczowe w całym procesie leczenia. W pracy wykorzystuję takie metody jak masaż tkanek głębokich, terapia narzędziowa, tejping, techniki powięziowe czy suche igłowanie. Pracuje z osobami dorosłymi cierpiącymi na przewlekłe dolegliwości bólowe, po urazach i operacjach oraz młodzieżą mającą problemy z wadą postawy. Cenię sobie metodykę pracy czeskiej szkoły DNS oraz amerykańskiego  PRI. Zajmuję się także ortopodologią czyli diagnozowaniem problemów stóp, terapią a także zaopatrzeniem we wkładki.

Mateusz Dydacki

fizjoterapia ortopedyczna, neurologiczna i stomatologiczna, terpaia manualna i trening medyczny

Bardzo doświadczony i samodzielny fizjoterapeuta, promujący również swoją markę Rehapunkt. Daje nam wspaniała możliwość współpracy i konsultowania Pacjentów w F!KOU Fizjoterpaia PreZero Arena Gliwice.

Zajmuje się od lat rehabilitacją po urazach, zakochany w neurologii i „powięziówce” – manipulacje powięzi wg Stecco, rozwinął mocno swój warsztat o pracę z układem stomatognatycznym wg metody CRAFTA (Craniofacial Therapy Academy), która jest rodzajem nowatorskiej terapii manualnej, zajmującej się głównie problemami bólowymi głowy i dysfunkcjami w obrębie stawów skroniowo‍‑żuchwowych. Mocno zainteresowany wyciszaniem układu współczulnego. Tłumacz na szkoleniach dla fizjoterapeutów.

Mateusz Dydacki - ZnanyLekarz.pl

Tetiana Lutsenko-Shlikhutka

podologia, ortopodologia, fizjoterapia

Tania jest naszą skarbnicą wiedzy podologicznej, pracuje z Pacjentami potrzebującymi profesjonalnej kosmetyki stóp, opracowania modzeli, odcisków, leczenia brodawek czy wrastających paznokci. Profesjonalizm i wszechstronność wykształcenia pozwala jej doskonale zadbać o pacjenta. Stosuje i sama wykonuje profesjonalne wkładki odciążające PWO15 wg metody PODOLOGIA.pl. Jest też fizjoterapeutką i ortopodologem, projektuje wkładki ortopedyczne, jest szkoleniowcem i Instruktorem Marki AArkada Arkada’s Brace M Chwilowo konsultuje pacjentów w FIKOU Fizjoterapia i prowadzi własny gabinet Stopą w Chmurach (Chełmek, ul. Krakowska 26).

Umów się na wizytę

Nasza kadra jest gotowa do działania. Uwielbiamy pomagać innym w rozwoju i powrocie do tego, co naprawdę kochają.